 |
Аптека-музей «Під чорним орлом» тел. (0322) 72-00-41 Львів, вул. Друкарська, 2 Детально
|
 |
Відділ історії стародавнього світу і середніх віків тел.(0322) 72-08-74 Львів, пл. Ринок, 24 Детально
Серед археологічних пам’яток, представлених в експозиції - кістяна сопілка, якій понад 20 тисяч років, розписна кераміка племен трипільської культури - високо розвинутої етнічної групи IV-III тис. до н. є., складані хрести для зберігання частинок мощів святих.
Зацікавлення відвідувачів викликають побутові предмети: зброя, литаври, військові відзнаки українського козацтва та портрети гетьманів; пам’ятки з історії Львова: книга «Магдебурзьке право» (1581 p.), герби міста, символіка і вироби львівських цехів, колекція срібних і мідних монет XІV-XVст. львівського монетного двору, зразки українського книжкового мистецтва ХII-ХVII ст.
|
 |
Каплиця Боїмів
Львів, вул. Катедральна, 1 Детально
|
 |
Львівська галерея мистецтв тел. (0322) 72-39-48 Львів, вул. Стефаника, 3 Детально
Колекція Львівської галереї мистецтв становить понад 55 тисяч творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва європейських та вітчизняних майстрів. Музей має найбагатшу в нашій державі збірку творів польських та австрійських художників, збірку дерев’яної скульптури, велику колекцію українського портрета XVI-XVIII ст.
Ідея заснування галереї сягає кінця XIX ст. У 1902 р. у бюджеті міста запроваджено нову статтю «на закупівлю творів мистецтва», а вже протягом 1903-1906 р.р. на зібрані громадськістю кошти ініціативна група придбала десятки картин. Крім того львівський магістрат закупив декілька приватних збірок. Лютий 1907 р. вважається датою заснування галереї.
Після 1939 р. галерея поповнилась творами з націоналізованих приватних збірок.
Експозиційні розділи: європейське мистецтво XIV-XX ст.: мистецтво Італії, Німеччини, Фландрії, Голландії, Іспанії, Центральної Європи, Франції, Польщі; європейське мистецтво початку XX ст. В експозиційних залах демонструється лише 5-6 % збірки, частина у Палаці Потоцьких, решта творів зберігаються у фондосховищах.
|
 |
Львівський історичний музей тел. (0322) 72-06-71 Львів, пл. Ринок, 6 Детально
Музей працює щодня, крім середи, з 10.00 до 18.00
До послуг відвідувачів музею: антикварний арт-салон «Готік-Хол». Кафе у т. зв. Італійському подвір'ї - ренесансній аркаді-лоджії колишнього палацу Корнякта (пл. Ринок, 6) використовується як своєрідний культурно-мистецький центр.
Щопонеділка вхід до музею для учнів та студентів безкоштовний
Музей заснований 1893 року за ініціативою відомого історика і колекціонера Олександра Чоловського. У травні 1908 року в придбаній гміною Львова стародавній кам’яниці на пл. Ринок, 6 (1580 р.) було відкрито Національний музей ім. короля Яна III, куди через десять років перемістили і колекцію міського історичного музею. У 1926 р. він одержав власне приміщення - Чорну кам’яницю (1588-1589 pp.) на площі Ринок, 4. Тут 1929 року у вісімнадцяти залах відкрито експозицію Історичного музею м. Львова. 1940 року Історичний музей м. Львова і Національний музей ім. короля Яна III об’єднали в єдину установу - Львівський історичний музей.
Сьогодні Львівський історичний музей - один з найбагатших музеїв України, який за 110-річчя свого існування сформував майже 330-тисячну збірку видатних історико-мистецьких пам’яток національного та світового значення, які об’єктивно відображають історію західного регіону України та Львова від найдавніших до новітніх часів.
|
 |
Львівський музей історії релігії тел. (0322) 72-00-32 Львів, пл. Музейна, 1 Детально
Музей працює щодня, крім понеділка з 10.00 до 18.00
Львівський музей історії релігії - єдина установа культури в Україні, в якій висвітлюється історія світових і національних релігій, життя та діяльність церковних організацій.
Музей створено у 1973 році в приміщенні колишнього Домініканського костелу і монастиря ХVII-ХVIII ст.
Експозиція музею складається з таких розділів: «Релігії Стародавнього світу та неорелігії», «Іудаїзм», «Походження християнства», «Православ’я в Україні», «Католицизм», «Українська греко-католицька церква», «Протестантизм», «Іслам», «Буддизм».
У фондах музею зберігається близько 100 тисяч експонатів. Музей має спеціалізовану бібліотеку релігієзнавчого профілю - 50 тис. примірників.
|
 |
Львівський палац мистецтв тел.: (0322) 72-89-33 Львів, вул. Коперніка, 17 Детально
Працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00
Відкритий у 1996 році до п’ятої річниці української державності. Основна мета - організація виставкової діяльності образотворчого, ужиткового та народного мистецтва, промисловості, зразків досягнень у галузі науки, техніки, нових технологій, дизайну.
|
 |
Музей етнографії та художнього промислу тел.: (0322) 72-78-08 Львів, пр. Свободи, 15 Детально
Музей працює щодня з 10.00 до 18.00, вихідні -понеділок і вівторок.
У музеї та його філії можна придбати наукову й науково-популярну літературу з питань історії українського мистецтва, народної культури і художніх промислів, етнології та фольклористики, етнолінгвістики і етнополітологі. Пропонується широкий асортимент виробів народних умільців, професійних майстрів, авторські твори образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва, представлені художньою галереєю «Равлик».
Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України був утворений у 1951р. після об’єднання двох великих музейних осередків у Львові - Міського промислового музею, заснованого 1874 р., і Музею Наукового товариства ім. Т. Шевченка (1895 р.).
Фонди музею налічують понад 83 тисячі пам’яток матеріальної та духовної культури українського народу. Музейна колекція годинників є найбагатшою і найціннішою в Україні. Фонд писанок, найдавніша з яких датується 1874 p., налічує близько 13 тисяч одиниць. Колекція плаката сформувалась у 1890-1930-х p.p. і представляє твори плакатного мистецтва цього періоду багатьох країн світу. Музей зібрав одну з найбільших серед країн Центрально-Східної Європи колекцію єврейського мистецтва. Оригінальними і самобутніми є музейні збірки художніх виробів із дерева, художнього металу, народної кераміки, коштовностей, тканин, іграшок та інші. У збірці українського народного одягу зберігаються основні види традиційного вбрання XIX - поч. XX ст. із різних історико-етнографічних регіонів України, а також головні убори, взуття, пояси-крайки, прикраси із справжнього коралу, бісеру, металу.
|
 |
Музей мистецтва давньої української книги тел. (0322) 72-25-36 Львів, вул. Коперника, 15-а Детально
|
 |
Музей найдавніших пам'яток Львова тел. (0322) 72-28-86 Львів, вул. Ужгородська 1 Детально
Музей працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00
Розміщений у храмі Св. Івана Хрестителя XIII- XV ст. У XVI-XVII ст. багато разів перебудовувався. Стилізаторська реставрація в неоготичному стилі (арх. Ю. Захарієвич) виконана у 1887 році.
Змінна експозиція музею присвячена мистецьким творам, сакральним реліквіям, історичним документам, археологічним знахідкам, які розповідають про найдавніший період у житті міста.
|